Testovanie na COVID-19 v Dolných Salibách – 6. KOLO – 26. – 27. február 2021

Vážení občania!

Pokračujeme ďalej! …. Po piatich týždňoch testovania sme už 3. týždeň v čiernej fáze!!! Grafy a štatistické čísla Ministerstva zdravotníctva SR dávajú za úlohu pre nás a pre Vás testovať ďalej! Bez komentára (no comment)….

Obec kvôli tejto situácii Vás žiada:

  • Dodržiavať povinnú karanténu pre pozitívne testované osoby a osoby žijúce s nimi v spoločnej domácnosti!
  • Po úzkom kontakte s pozitívnou osobou na COVID-19 ste povinný okamžite zostať v domácej izolácii a najskôr na 8. deň od kontaktu sa prihláste na PCR test na stránke: https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19. Povinná karanténa sa začína od momentu, kedy sa dozviete, že ste boli v úzkom kontakte s niekým s pozitívnym na ochorenie.
  • Obyvatelia, ktorí majú príznaky na COVID-19 a zatiaľ nemajú nariadenú karanténu, nech volajú na tel. číslo 0908-320 426 a po ohlásení budú otestovaní pred kultúrnym domom vo svojom aute!

Aj od nás závisí, ako sa bude v našom okolí vyvíjať situácia. V prvom rade sme zodpovední za seba. Buďme zodpovední aj za obyvateľov Obce Dolné Saliby, aby sme aspoň doma mali čím menej nakazených ľudí! Nedodržanie karanténnych opatrení v núdzovom stave je trestným činom!

Ing. Ľudovít Kovács, starosta obce

Informačný leták a navrhovaný harmonogram prichádzania obyvateľov na 6. kolo testovania – POZOR! ZMENA!

GDPR – ochrana osobných údajov