Testovanie na COVID-19 v Dolných Salibách – 11. KOLO – 1. a 3. apríl 2021

Vážení občania!

Po desiatich týždňoch testovania sme už tretí týždeň v bordovej fáze. Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Galante v okrese je evidovaný mierny pokles 7-dňovej incidencie o 20%, čo je na úrovni predchádzajúceho týždňa. Napriek dobrým číslam v okrese, ako aj v obci nie je možné presne určiť dokedy budeme potrebovať sedemdňový test. Jediná dobrá správa je, že test vykonaní od 01.04 do 04.04 bude platný až do 11.04.2021. Túto informáciu avšak zverejnili len v stredu (31.03) poobede, z toho dôvodu namiesto celodenného testovania v sobotu, budeme testovať ľudí vo štvrtok poobede a v sobotu v pôvodných termínoch!!! V prípade nových opatrení, podmienok a informácií Vás budeme včas informovať.

Obec, napriek zlepšujúcej tendencie v okrese a obci Vás naďalej žiada:

  • Dodržiavať povinnú karanténu pre pozitívne testované osoby a osoby žijúce s nimi v spoločnej domácnosti!
  • Po úzkom kontakte s pozitívnou osobou na COVID-19 ste povinný okamžite zostať v domácej izolácii a najskôr na 8. deň od kontaktu sa prihláste na PCR test na stránke:

https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19. Povinná karanténa sa začína od momentu, kedy sa dozviete, že ste boli v úzkom kontakte s niekým s pozitívnym na ochorenie.

  • Obyvatelia, ktorí majú príznaky na COVID-19 a zatiaľ nemajú nariadenú karanténu, nech volajú na tel. číslo 0908-320 426 a po ohlásení budú otestovaní pred kultúrnym domom vo svojom aute!

Aj od nás závisí, ako sa bude v našom okolí vyvíjať situácia. V prvom rade sme zodpovední za seba. Buďme zodpovední aj za obyvateľov Obce Dolné Saliby, aby sme aspoň doma mali čím menej nakazených ľudí!

Nedodržanie karanténnych opatrení v núdzovom stave je trestným činom!

Ing. Ľudovít Kovács, starosta obce

Informačný leták a navrhovaný harmonogram prichádzania obyvateľov na 11. kolo testovania

GDPR – ochrana osobných údajov

Stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Galanta ohľadne otvárania škôl – k 06.04.2021