Rodinný deň 2024 – Informácie a fotky

Obec Dolné Saliby v spolupráci s organizáciami a aktivistami dňa 15. júna 2024 usporiadala Rodinný deň. Podujatie sa konalo na viacerých miestach.

Program podujatia začal na rybníku Kandia, kde sa od rána konali rybárske preteky pre deti a mládež s 21 súťažiacimi. Súťažilo sa v dvoch kategóriách podľa veku. V 1. kategórii – do 10 rokov 1. miesto získal: Benjamin Lucas Keller, 2. miesto: Adrián Takács, 3. miesto: Tamás Kilacsko. V 2. kategórii – do 15 rokov 1. miesto získal: Kristián Füzék, 2. miesto: Ema Czödörová, 3. miesto: Patrik Karvanský. Víťazom a všetkým účastníkom aj touto cestou gratulujeme.

Podujatie pokračovalo na miestnom obecnom úrade, kde starostovia družobných obcí Dolné Saliby a Pannonhalma z dôvodu posilnenia dlhoročného priateľského vzťahu podpísali zmluvu o partnerskej spolupráci. V prítomnosti poslancov obecného zastupiteľstva, členov obecných komisií a predsedov miestnych organizácií sa konal Workshop o možnostiach rozšírenia cezhraničnej spolupráce na multilaterálnej úrovni zapojením partnerských vzťahov.

Rodinné programy na futbalovom ihrisku sa začínali o 14:00-ej hod. priateľským futbalovým zápasom mužstiev U11 Dolné Saliby a Pannonhalma. Ich miesto na futbalovom ihrisku prevzal Miestny kynologický klub ukážkami psov. Po nich nasledoval ďalší priateľský futbalový zápas medzi starými pánmi z Dolných Salíb a z Pannonhalmi. Počas dňa sa konali stále programy a rôzne atrakcie na dvoch miestach. Na tréningovom ihrisku si deti mohli vyskúšať atrakcie, ako aquazorbing, bodyzorbing, živé čočo, remeselnícke činnosti, skákacie hrady, lukostreľba, quad a jazda na koči. S dobrovoľnými hasičmi si mohli zasúťažiť a vyskúšať rôzne hasiace techniky. Veľký záujem bol aj o výstavu drobných zvierat. Deťom sa páčilo hladkanie zajačikov. V popoludňajších hodinách sa konala ukážka požiarnej ochrany, havárie a odťahu. Popritom sa na jazere Kandia moli záujemci člnkovať, vyskúšať vodné bicyklovanie a kanoe. Každé dieťa, ktoré sa zúčastnilo na akcii, bolo obdarované cukrovou vatou a džúsom. Večerný program sa začal detskou diskotékou a skončil zábavou, ktorá trvala do neskorej noci.

Ďakujeme za spoluprácu všetkým dobrovoľníkom a organizáciám: MAS Stará Čierna voda, TJ Dolné Saliby, Dobrovoľný hasičský zbor Dolné Saliby, Slovenský Rybársky Zväz MO Galanta, ZO Slovenského zväzu chovateľov Horné Saliby, Miestny kynologický klub, Kmeň ZELE, Poľnohospodárska spoločnosť Dolné Saliby, Trading & Consulting, s.r.o. (Farma Elvíra) Dolné Saliby, Odťahovka MAJO s.r.o. – odťahová služba, RYPOMIX Sereď. Ďakujeme majiteľom quadov, Alexandrovi Kajosovi za jazdu na koči, maskotom – psíkovi Chase a škriatkovi Mayo, zamestnancom obce a všetkým pomocníkom, bez ktorých by sa táto akcia nemohla zrealizovať  Ďakujeme záujemcom za hojnú účasť. Naše podujatie navštívilo viac ako 600 ľudí, vďaka čomu sme mohli vyčarovať úsmev na tvárach mnohých detí.

Podujatie sa uskutočnilo s podporou Fondu malých projektov Program Interreg VI-A Maďarsko-Slovensko. Názov projektu: Spoločný zážitok obyvateľov družobných obcí Dolné Saliby a Pannonhalma • Gastro-voda-šport-kultúra

Rybárske preteky:

Podpis partnerskej zmluvy a WORKSHOP:

Futbalové zápasy:

Rodinný deň – atrakcie

Plagáty, Pozvánky, Informácie: